Zahradní nábytek z masivu

Zahrady a terasy by nebyly kompletní bez pohodlného posezení. Židle, stoly, křesla nebo lehátka nám zpříjemňují odpočinek a umožňují nám trávit báječné chvíle s našimi blízkými. Prim dlouhodobě hraje zahradní nábytek z masivu.

Dřevo je obnovitelný materiál, který provází člověka tisíce let. S tímto přírodním a přirozeným materiálem se velmi dobře pracuje, je zdravotně nezávadný a příjemný na dotek. Pod rukama zručných řemeslníku se trámy a prkna proměňují v praktické, nadčasové a jedinečné kousky, které naplňují náš domov pohodou. Nábytek z masivu je prostě každým coulem originál.

Proč zvolit zahradní nábytek z masivu
  • Je zdravý – nábytek z masivu je vyrobený z přírodních materiálů. Neuvolňují se z něho žádné nežádoucí látky. Dřevo je také příjemné na dotyk i na pohled.
  • Vydrží – dlouhá životnost a odolnost zahradního nábytku z masivu jsou nedocenitelnými výhodami. Zahradní nábytek je často vystaven povětrnostním vlivům, jako je déšť, vítr nebo sluneční žár. Dřevo se s těmito vlivy vypořádává mnohem lépe než například nábytek z lamina nebo dřevotřísky.
  • Snadno se ošetřuje –nábytek je vhodné opatřit jednou za čas ochrannou vrstvou (olej, vosk, lak). Dřevo časem neztrácí na své kráse, ale dozrává. Pokud je nábytek poškozený, stačí ho jednoduše přebrousit a znovu navoskovat. Výhodou je, že takové opravy je možné provádět jen lokálně.
  • Je nadčasový – zahradní nábytek z masivu při vhodné péči zraje jako víno, a proto nevyjde z módy. Především pokud investujete do nadčasového dřevěného nábytku, budete se s ním těšit celou řadu let. A s tím se pojí další výhoda – ve výsledku je totiž zahradní nábytek z masivu levnější, protože i když se s ním pojí vyšší vstupní investice, nebudete ho muset po první sezóně vyměnit.
  • Stále žije – masivní zahradní nábytek představuje hodnotný kus, který s vámi bude prožívat rodinné oslavy, večírky nebo jen posezení u kávy. Dřevo je živý materiál, který se v čase proměňuje. Na rozdíl od lamina nebo dřevotřísky, které ho pouze napodobují.
  • Voní – dřevěný zahradní nábytek působí jako aromaterapie. Ve dřevě je stále pryskyřice, která se ze dřeva uvolňuje a jen podtrhuje kouzlo okamžiku.Praktické rady: Jak vybrat zahradní nábytek z masivu

Při výběru dřevěného zahradního nábytku z masivu bychom se měli řídit několika parametry a odpovědět si na základní otázky. Kromě toho, že se nám nový nábytek na zahradu musí líbit a měl by korespondovat s provedením našeho domu nebo terasy, nesmíme zapomenout ani na praktickou stránku věci. Důležitá je nejen snadná údržba, ale také například konstrukce, která umožní snadnou skladovatelnost.

Na výstavu Dům a zahrada přiveze poctivý dřevěný nábytek společnost Wikmar masiv.