Výstavy v Liberci

V roce 1851 byla uspořádána 1. výstava lehkého průmyslu, čímž Liberec počal doslova psát historii výstav na území České republiky. Společně s Prahou, Frankfurtem, Lipskem a dalšími městy zakládá v roce 1925 Svaz mezinárodních veletrhů. Největšího rozmachu veletržních aktivit bylo dosaženo v letech 1920 – 1930, kdy spolek Reichenbergmesse uspořádal dvě desítky významných veletržních akcí.

V poválečném období se činnost libereckého výstaviště obnovila a od roku 1956 byly pořádány Liberecké výstavní trhy, které získaly svůj kredit nejen doma, ale i v zahraničí. Výstavy všeobecného charakteru se v hospodářství přirozeně profilují do odborných specializovaných akcí.

V současné době bohužel výstaviště prochází rekonstrukcí a po dvanácti letech jsme akci museli přesunout do nových prostor. Výstava Dům a zahrada Liberec se stěhuje do reprezentativních prostor Home Credit Areny Liberec.

Adresa a kontakty

Home Credit Arena
Jeronýmova 570/22
460 07 Liberec, Czech Republic
Telefon: 475 214 793, 606 771 625
E-mail: sekretariat@diamantexpo.cz

 

Mapa výstaviště

Autem

 • Ze směru Praha -Auta přijíždějící ze směru Praha po 13/E442 sjíždí ve směru Liberec – centrum/Aréna. Dále přes ulici Nákladní, Doubská, 28.října, Máchova, zde je velké záchytné parkoviště. Parkování je zdarma.
 • Ze směru Děčín – Auta přijíždějící ze směru Děčín po silnici 13/E442 sjíždí ve směru centrum/Aréna . Dále přes ulici Nákladní, Doubská, 28.října, Máchova, zde je velké záchytné parkoviště. Parkování je zdarma.
 • Parkování – Pro návštěvníky výstavy je parkování ZDARMA.
  Návštěvníkům je k dispozici 630 míst na centrálním parkovišti. Dalších 80 míst je k dispozici ve Svijanském dvoře. Po naplnění kapacit obou parkovišť mohou návštěvníci odstavit vůz v přilehlých ulicích Jeronýmova a Máchova.

MHD

 • Můžete využít  linek č. 17 a 36 do zastávky Arena a Zimní Stadion. Případně tramvají č. 2 a 3 do zastávky Staré Pekárny.

Vlakem

V těsné blízkosti nádraží se nachází tramvajová zastávka Nádraží. Jeďte MHD č. 36 na zastávku Zimní stadion.

Aktuální výstavy

 • Dům a zahrada Liberec

  XVI. ročník prodejní a kontraktační výstavy zaměřené na úpravu…...

  5. 5. - 8. 5. 2022
  Home Credit Arena
View All Events