Možnosti využití kamenného koberce TopStone – více informací získáte na výstavě Dům a zahrada na stánku společnosti Golem I. v pavilon F

Kamenný koberec je nadčasová forma povrchu, která se hodí na zahradu i do domu. Díky své propustnosti v dešti netvoří louže a v zimě neklouže. Kamenný koberec je dokonalý svou rozmanitostí v možnostech umístění jak v exteriéru, tak v interiéru. Omezení v tomto ohledu neexistuje a může být opravdu kdekoliv, např. okolo bazénu, na příjezdových cestách, na chodnících v zahradě nebo přímo ve Vašem domě.

Designová interiérová podlaha

Propojení interiéru s přírodními materiály k sobě neodmyslitelně patří. Kamenný koberec TopStone je toho důkazem. Kamínková podlaha na první pohled zaujme svým jedinečným vzhledem a texturou říčních oblázků, drobných mramorových kamínků nebo perleťových kamínků.

Po designu interiérová podlaha TopStone zaujme svými unikátními vlastnostmi. Říční oblázky propojené s přírodní pryskyřicí nechladí, jsou příjemné na dotek a povrch se velmi snadno udržuje. Lze ho vysávat i vytírat stejně jako běžnou keramickou dlažbu. Podlaha je zároveň vysoce tepelně izolační a vhodná pro podlahové topení. Výhodou je také perfektní kročejový útlum. Pokud bydlíte v bytě, pak sousedé pod vámi o vás nebudou ani vědět.

Pro své výborné vlastnosti a bezespárý povrch je interiérový kamenný koberec ideální do předsíní a chodeb, tak i do kuchyní a obývacích místností. S uzavřenou strukturou je kamenný koberec TopStone odolný proti vodě a vlhkosti. Proto je vhodný do koupelen, wellnes center a dokonce na podlahy i stěny sprchových koutů.

V interiéru se prostřednictvím systému TopWall kamenný koberec využívá také k dekoračnímu obložení stěn obývacích místností nebo kuchyňských linek, sprchových koutů, obkladů van, šatních stěn, krbů, dekoračních sloupů apod..

Venkovní vodopropustný povrch

Exteriérový kamenný koberec vyniká svým přírodním vzhledem, vysokou pevností a dlouho životností. Povrch je přitom vodopropustný, neklouže a je mrazuvzdorný. Kamenný koberec je odolný vůči změně teplot, slunečnímu záření i proti působení solí.

Pro tyto vlastnosti je povrch přímo ideální na venkovní schodiště, terasy, zahradní chodníky nebo příjezdové cesty ke garážím. Systémem TopWall se pak použití rozšiřuje na sokly, podezdívky plotů apod. Předností kamínkového povrchu je vodopropustnost, díky které povrch velmi rychle schne, nevytváří se na něm nebezpečné kaluže a neklouže. Proto se kamenný koberec TopStone pokládá okolo bazénů, kde vytváří bezpečný povrch, který je příjemný na dotek.

Municipální využití nezatěžující životní prostředí

Právě vodopropustné vlastnosti kamenného koberce jsou ideální pro municipální využití. Dešťové srážky se vsakují do podloží, a proto není nutné řešit odvod povrchové vody. Díky tomu nedochází k vysušování okolní krajiny a k nadměrnému zatížení čističek odpadních vod. Použité pojivo na bázi pryskyřice neobsahuje toxický nonylfenol a je naprosto ekologicky nezávadné.

Produktové řady TopStone Mesh, TopStone Cell a TopStone CityStone jsou vhodné pro aplikaci na nezpevněné cesty i staré povrchy chodníků, pěších zón, naučných stezek, ale také při výstavbě veřejného prostranství sídlišť. Zároveň je povrch vhodný pro zvýšení pevnosti průjezdových cest a parkovišť.

S širokým využitím kamenných koberců TopStone vás v realizaci vašich plánů nebude nic omezovat.

Další informace získáte na výstavě Dům a zahrada na stánku společnosti Golem I. v pavilon F