Citroën C5 Aircross

Citroën C5 Aircross je jako kompaktní SUV už od počátku svého vzniku z roku 2018 mnohými chápáno jako především pohodové auto s takřka domácí atmosférou kabiny. Jakou přidanou hodnotu mu přinesla plug-in hybridní technologie? Technicky a užitně obrovskou, a co se týká pohodlí a jízdních dojmů, můj oblíbený obýváček mám teď ještě raději.

Designově je C5 Aircross rozhodně vůz, který vzbuzuje emoce. Není přehlédnutelný a také působí typicky rozdělujícím dojmem na miluji a nesnáším.  Nejčastěji opakujícím se symbolem je zde tvar jakési ledvinky, který je jednoduše úplně všude. Jak zvenčí na kapotě, plastových lištách dveří, tak i v interiéru.  Že jde o hybridní variantu Citroën zrovna do světa extra nehlásá. Elektrický doping je poznat jen podle malého nápisu Hybrid na víku zavazadlového prostoru a taky podle menších písmen „H“ vepředu na blatnících.  Všímavější jedinec potom samozřejmě nepřehlédne jedno víčko „nádrže“ navíc na opačné straně než se tankuje palivo.

citroen-c5-aircross-2

Designově je C5 Aircross rozhodně vůz, který vzbuzuje emoce. Není přehlédnutelný a také působí typicky rozdělujícím dojmem na miluji a nesnáším.

 

Přijďte na stánek AUTO HRUBÝ s.r.o., na výstavě AUTOSALON LOUNY nás najdete na venkovní ploše mezi pavilonu A a C.