Schody: obklad jako řešení

Přemýšlejte, jaké schody vám vyhovují a co od nich očekáváte. Mají sloužit jako dominantní prvek nebo jen jako funkční spojnice několika podlaží? Každý materiál má své přednosti i nevýhody…

Přemýšlejte, jaké schody vám vyhovují a co od nich očekává-

Každý materiál má své přednosti i nevýhody. Nechte si vyhotovit několik nabídek a z nich vybírejte. Nedívejte se jen na cenu, ale uvažujte o tom, že schodiště bude každodenní součástí bydlení.

Jaké materiály na obklad?

Neexistuje univerzální tvar a materiál. Kvalitních interiérových schodišť je řada, ale ne všechny se budou hodit právě do vašeho prostoru. Zapojte představivost a podpořte ji hledáním na internetu nebo v časopisech. Zjistěte si, zda nejsou na trhu jiné možnosti než znáte, které by vám mohly vyhovovat. V případě, že jste se rozhodli pro variantu betonového schodiště, je nutné najít vhodný materiál pro obklad. Určitě se nabízí dlažba, dřevo, koberec nebo v dnešní době velmi žádané laminátové postformované schodové profily TOPSTEP, které disponují vysoce odolnou horní vrstvou laminátu a za určitých podmínek je lze použít i do veřejných prostor.

Schodové profily TOPSTEP mají na českém trhu nadstandardní záruku 5 let, což už samo svědčí o vysoké odolnosti a kvalitě obkladu.

Jak lze řešit renovaci?

Renovace schodiště se nejčastěji týká starých dřevěných schodů, které postupem času začaly vydávat nepříjemné zvuky a jejich estetický vzhled už neodpovídá vašim představám. Jednou z variant je přebroušení dřevěných nášlapů a znovu nalakování, ale tato možnost s sebou nese nepříjemnosti: čekání na vytvrdnutí laků, nemožnost užívání schodiště v době práce a vrzání schodů tímto krokem stejně nezabrání. Variantou jsou právě laminátové schodové profily – schodišťový systém TOPSTEP, který díky jednoduché aplikaci bez stavebních úprav a bez lakování položímena staré schodiště. Zpevněním a prošroubováním stávajícího schodiště jsou vždy odstraněnyi nepříjemné zvuky.

Hrozí rizika při obkladu v novostavbě?

Ne vždy máme zdivo nebo betonový podklad dokonale vysušen, což může být problémem při obkladu např. z masivního dřeva. Proto je velmi nutné dbát přesných podmínek při montáži. Postformované schodové profily se nabízejí jako vhodná varianta mají nosnou desku MDF, což je středně zhuštěná dřevovláknitá deska, která je plnohodnotnou a multifunkční alternativou masivního dřeva. Vzhledem ke své vlhkuodolnosti a tvarové stálostije schodišťový systém TOPSTEP pro novostavby nejvhodnějším materiálem.

Více se dozvíte v expozici firmy TOPSET, NAJDETE NÁS NA VÝSTAVĚ DŮM 2017 NA VENKOVNÍ PLOŠE PŘED PAVILONEM A.

TĚŠÍME SE NA VÁS.