PEUGEOT Nová 5008

Vstupte do nové dimenze, která nese název SUV PEUGEOT 5008! Tento impozantní a zároveň elegantní vůz s vytříbeným designem a vyspělými technologiemi byl od počátku stvořen s jediným cílem – umocnit vaše smyslové prožitky a rozšířit vaši akceschopnost!

Jméno zůstalo, ale vše ostatní se změnilo. Nový Peugeot 5008 se chystá dobýt území velkých sedmimístných SUV segmentu C.

Uvnitř vozu nalezneme nejnovější verzi systému Peugeot i-Cockpit, novátorského, téměř futuristického konceptu, který posádce nabízí nový zážitek z cestování. Nový Peugeot i-Cockpit s kompaktním volantem a velkým kapacitním dotykovým 8palcovým displejem nabízí rovněž v rámci sériové výbavy ohromující vyvýšený přístrojový panel s displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palců, který řidiče okouzlí kvalitní grafikou a elegantními animacemi.

Prostorný interiér s širší nabídkou funkcí

Nový Peugeot 5008 je díky rozvoru 284 cm nejprostornější ze všech SUV segmentu C. Celková délka vozu (464 cm) však zůstává kompaktní. Nový Peugeot 5008 je o 19 cm delší než nový Peugeot 3008 a o 11 cm delší než předchozí Peugeot 5008. Přidané centimetry tak zvětšují vnitřní prostor. Optimalizované vnější rozměry zajištují vynikající účinnost architektury.

Nový Peugeot 5008 je bezpochyby vůz typu SUV, jeho hlavní předností je ale modularita, která nemá na trhu obdobu:

  • Druhou řadu tvoří tři samostatná sklopitelná identická sedadla, která jsou podélně nastavitelná, a lze u nich upravit sklon opěradla;
  • Třetí řada se skládá ze dvou samostatných sedadel, která lze sklopit nebo z vozu vyjmout;
  • Největší objem zavazadlového prostoru ve své kategorii: 780 dm3 metodou VDA 210 (1 060 litrů metodou objemu vody).

Nové SUV Peugeot 5008 rovněž nabízí možnost sklopit sedadlo spolujezdce vepředu do polohy stolek (převážení předmětů o délce až 320 cm) a bezdotykové otevírání víka zavazadlového prostoru.

Nové SUV Peugeot 5008 se bude vyrábět v továrně ve francouzském městě Rennes. Jeho prodej  byl zahájen na jaře 2017.